Object structure

Title:

Muzyka z Oblężonego Miasta

Group publication title:

Muzyka z Oblężonego Miasta

Creator/Author:

Pracownia Graficzna Centrum Kultury „Muza” (projekt graf.)

Subject:

Zbrodnia Lubińska ; Muzyka z Oblężonego Miasta ; Lubin ; kultura ; koncerty ; OK „Wzgórze Zamkowe” ; CK „Muza” ; festiwale ; plakaty ; imprezy

Description:

Plakaty zaprojektowane na potrzeby festiwalu „Muzyka z Oblężonego Miasta” powstawały wraz z nim od 2007 roku. Celem imprezy było upamiętnienie tragicznych wydarzeń z sierpnia ‘82 w Lubinie. Głównym organizatorem Festiwalu w latach 2007–2011 było Centrum Kultury „Muza”, współorganizatorem natomiast Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe”, który w trzydziestą rocznicę Zbrodni Lubińskiej (2012) przejął przewodnictwo. Po rocznej przerwie w 2016 roku koncerty wróciły do Lubina jako główny element obchodów Zbrodni Lubińskiej. Afisze zawierały informacje dotyczące miejsc i czasu wystąpienia wykonawców, graficznie nawiązywały do wydarzeń sierpniowych z 1982 roku w Lubinie.
Afisz brązowy pionowy. Po lewej stronie od góry grubą białą czcionką znajduje się delikatnie przekrzywiony tekst z nazwą imprezy. Nachodzi on na umieszczonego w tej samej linii charakterystycznego dla Zbrodni Lubińskiej ‘82 czerwonego orła w koronie. W środku plakatu umieszczono poziomą żółtą grafikę zrobioną z fotografii przedstawiającej zgromadzenie wielu ludzi. Na jej tle znajduje się szczegółowy program koncertu w kolorach białym i czerwonym. Żółtą czcionką na dole afisza napisano miejsce imprezy.

Place of publishing:

Lubin

Publisher:

Centrum Kultury „Muza”

Date:

2008

Type:

dokument graficzny

Format:

jpg

Language:

pol

Liczba stron:

1

Rights holder:

Muzeum Historyczne w Lubine

Digitisation:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Location of original object:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Do pobrania:

tak