Object structure

Title:

Muzyka z Oblężonego Miasta : Show Ikon Popkultury

Group publication title:

Muzyka z Oblężonego Miasta

Creator/Author:

Pulwer, Tomasz (1964– ) (projekt graf.)

Subject:

Zbrodnia Lubińska ; Muzyka z Oblężonego Miasta ; Lubin ; kultura ; koncerty ; OK „Wzgórze Zamkowe” ; CK „Muza” ; festiwale ; plakaty ; imprezy

Description:

Plakaty zaprojektowane na potrzeby festiwalu „Muzyka z Oblężonego Miasta” powstawały wraz z nim od 2007 roku. Celem imprezy było upamiętnienie tragicznych wydarzeń z sierpnia‘82 w Lubinie. Głównym organizatorem Festiwalu w latach 2007–2011 było Centrum Kultury „Muza”, współorganizatorem natomiast Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe”, który w trzydziestą rocznicę Zbrodni Lubińskiej (2012) przejął przewodnictwo. Po rocznej przerwie w 2016 roku koncerty wróciły do Lubina jako główny element obchodów Zbrodni Lubińskiej. Afisze zawierały informacje dotyczące miejsc i czasu wystąpienia wykonawców, graficznie nawiązywały do wydarzeń sierpniowych z 1982 roku w Lubinie.
Czerwono-brązowy afisz pionowy. Po lewej stronie od góry – napisany pogrubioną białą czcionką – znajduje się delikatnie przekrzywiony tekst z nazwą imprezy. Umiejscowiony jest on w jednej linii z białym charakterystycznym dla Zbrodni Lubińskiej‘82 orłem w koronie. Prawą stronę wypełnia szczegółowy program imprezy w białym kolorze, lewą – brązowa sylwetka tańczącego Elvisa Presleya. Poniżej, na brązowej części plakatu, umieszczono datę w żółtym kolorze i miejsce koncertu w białym. Całość stylizowana jest na zniszczoną częstym używaniem okładkę poczytnej książki.

Place of publishing:

Lubin

Publisher:

Centrum Kultury „Muza”

Date:

2009

Type:

dokument graficzny

Format:

jpg

Language:

pol

Liczba stron:

1

Rights:

domena publiczna

Rights holder:

Muzeum Historyczne w Lubine

Digitisation:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Location of original object:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Do pobrania:

tak