Title:

Na ratunek gospodarce : odbudowa, stabilizacja i kreowanie ścieżek rozwoju gospodarki w okresie XIX–XX wieku

Contributor:

Smolarek, Karolina (1999– ) (oprac. graf.)

Subject:

Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej ; Muzeum Historyczne w Lubinie ; historia gospodarcza ; konferencje ; referaty ; abstrakty

Description:

Abstrakty referatów zamieszczonych w programie ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Na ratunek gospodarce: odbudowa, stabilizacja i kreowanie ścieżek rozwoju gospodarki w okresie XIX–XX wieku”, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej we współpracy z Muzeum Historycznym w Lubinie.

W dniach 14–16 września 2023 roku Lubin gościł blisko 40 badaczy historii gospodarczej z najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz kilku praktyków ekonomii i dziedzin pokrewnych. Konferencja była okazją do dyskusji nad kluczowymi aspektami rozwoju gospodarczego od XIX do XX wieku. Referaty dotyczyły takich kwestii jak np.: bariery rozwoju, instytucje finansowe wobec kryzysów, narzędzia i stabilizatory odbudowy, przemysł i jego rola w rozwoju, informacja i komunikacja w zażegnywaniu kryzysów czy aspekty prawne w dobie kryzysu i procesie odbudowy.

Place of publishing:

Lubin

Publisher:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Date:

2023

Type:

druk ulotny

Format:

pdf

Language:

pol

Liczba stron:

78

Rights:

domena publiczna

Rights holder:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Digitisation:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Location of original object:

Muzeum Historyczne w Lubinie

Do pobrania:

tak